НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Рада врегулювала використання зброї та спецзасобів прикордонниками

14:25 / 18 листопада 2021

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон про "вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння особовим складом Державної прикордонної служби України". Про це пише "Радіо Свобода".

"За" проголосував 271 народний депутат (представники всіх фракцій та груп, окрім "Опозиційної платформи – За життя"), "проти" - 5 депутатів, утрималося - 19. 

Парламент дозволив прикордонникам використовувати "фізичний вплив, спеціальні засоби, вогнепальну зброю, озброєння та бойову техніку, зброю кораблів, катерів та суден забезпечення, озброєння повітряних суден" для виконання завдань із захисту кордону.

Вид та інтенсивність застосування заходів примусу визначаються з урахуванням конкретної ситуації, характеру правопорушення та індивідуальних особливостей особи, яка вчинила або вчиняє правопорушення. Не є заходом примусу використання засобів індивідуального захисту (шоломів, бронежилетів та іншого спеціального екіпірування)", – йдеться в документі.

При цьому засоби примусу заборонено застосовувати до жінок із ознаками вагітності, літніх людей, людей із ознаками інвалідності, малолітніх дітей. Винятки становлять ситуації "групового та/або збройного нападу чи опору або якщо є безпосередня загроза життю чи здоров'ю військовослужбовця чи працівника Державної прикордонної служби України, або життю чи здоров'ю іншої особи, якщо відбити такий напад або опір чи усунути загрозу іншим чином неможливо".

Прикордонники також мусять попередити осіб про застосування засобів примусу в разі невиконання законних вимог, якщо таке зволікання не становитиме загрози життю та здоров’ю.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження