НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Судді обрали за своєю квотою представників до Етичної ради

17:30 / 23 жовтня 2021

Судді за результатами таємного голосування обрали склад Етичної ради. Про це повідомили на сайті Ради суддів.

Ними стали:

  • Кишакевич Лев Юрійович - суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді
  • Трясун Юрій Ростиславович - cуддя Київського апеляційного суду
  • Сіверін Володимир Іванович - суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці.
  • Чумаченко Тетяна Анатоліївна - суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді

Етична рада – незалежний орган, який оцінюватиме  доброчесність членів та кандидатів до Вищої ради правосуддя. Його створення – частина судової реформи в Україні. Склад Етичної ради, відповідно до закону,  це  шість осіб – по троє від Ради суддів, серед яких чинні судді та судді у відставці, та троє від міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у галузі запобігання корупції.

Загалом участь у голосуванні брало вісім кандидатів. Це також Ганна Вронська, Олександр Короткевич, Віктор Панкулич, Сергій Сотніков. 

Український аналітично-адвокаційний центр DEJURE,  пише, що четверо кандидатів не відповідають критеріям доброчесності та не можуть висуватися до Етичної Ради. 

Олександр Короткевич 

У 2017 році він отримав негативний висновок від Громадської Ради доброчесності через ухвалення свавільного рішення, пов’язаного з рейдерством відносно іноземного інвестора, та недотримання норм професійної етики.

Також згідно з електронною декларацією за 2015 рік, у 2011 році Короткевич набув у власність квартиру в Києві площею 110 квадратних метрів та місце у паркінгу площею майже 18 квадратних метрів. Однак у паперових деклараціях з 2012-го по 2015-й роки відомості про вказану квартиру відсутні. Водночас місце у паркінгу кандидат задекларував.

Володимир Сіверін (обраний до Етичної ради) 

За даними НАЗК, у 2019 році суддя не подав до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після придбання автомобіля Volkswagen Transporter 2012 року випуску вартістю майже 400 тисяч гривень, а після отримання доходу від продажу цього автомобіля – подав таке повідомлення з порушенням 10-денного терміну, який визначений законом.

Сергій Сотніков 

Відповідно до декларації Сотнікова, у 2019 році суддя продав гараж у Києві площею 20 квадратних метрів за понад 1 мільйон гривень. Також протягом чотирьох років він декларував, що його вартість складає 20 тисяч гривень. Цього ж року дружина продала будинок у Переяслав-Хмельницькому Київської області за майже 3 мільйони гривень, який вона придбала у 2011 році за понад 140 тисяч гривень.

Юрій Трясун (обраний до Етичної ради) 

Як повідомила "Українська правда", у листопаді 2016 року суддя Трясун був у складі колегії, яка змінила тримання під вартою на домашній арешт "беркутівцю" Олександру Бєлову. Останнього підозрюють у вбивстві трьох майданівців: Ігоря Сердюка, Сергія Шаповала та Володимира Кіщука. Всі вони загинули від вогнепальних поранень. Після виходу з-під варти, підозрюваний Бєлов зник та наразі перебуває у розшуку.

У Центрі протидії корупції зауважили, що хоч двоє з відібраних кандидатів "мають сумнівну репутацію та не відповідають критеріям доброчесності", вони все одно не матимуть вирішального голосу в органі.

Зазначається, що тепер Вища рада правосуддя зобов’язана до 28 жовтня сформувати Етичну раду, яка вже на початку листопада зможе розпочати роботу.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження