НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

До викрадення Чауса причетні держслужби України – генпрокурор Молдови

11:55 / 23 липня 2021

Генеральний прокурор Молдови Олексанр Стояногло заявив, що до викрадення колишнього судді Миколи Чауса у Кишиневі причетні державні установи України. Про це повідомляє Unimedia. За його словами, Генеральна прокуратура вже визначила осіб, причетних до викрадення Чауса.

Він додав, що серед них були співробітники спеціальних служб.

Ми ідентифікували людей, які також брали участь зі спецструктур в Україні. В основному ми завершили розслідування", – додав Стояногло.

Генпрокурор повідомив, що Молдова направила Україні низку офіційних запитів з цього приводу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба запевняв міністра закордонних справ Молдови Ауреліу Чокоя, що державні установи України не причетні до викрадення з Молдови судді-втікача Миколи Чауса. 

Згідно з даними розслідування молдовського RiSE Moldova та українського "Слідство.інфо", до зникнення екссудді Чауса можуть бути причетні четверо громадян України. 

Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса у Кишиневі. 

У Молдові 9 травня затримали ще одного підозрюваного у викраденні колишнього українського судді Миколи Чауса. 

Колишній суддя Микола Чаус заявив, що повернеться в Україну давати свідчення. У телеграм з'явився його канала, де він записує відео.

У 2016 році суддю Чауса затримали при отриманні хабаря у розмірі 150 тисяч доларів у справі щодо торгівлі наркотиками. Отримані гроші він закопував на своєму городі у літрових банках. Однак заарештувати суддю не вдалося, оскільки парламент не дав на це дозвіл. Згодом Чаусу вдалося втекти до Молдови. У листопаді 2016 року НАБУ повідомило, що Інтерпол оголосив його у міжнародний розшук. 

Чауса також підозрювали у тому, що під час Революції гідності, взимку 2014-го, він засуджував автомайданівців за фальсифікованими протоколами. Його намагалися притягти до відповідальності, однак у лютому 2016 року Вища рада правосуддя не знайшла підстав звільнити суддю.

До речі напередодні, 22 липня НАБУ повідомило, що спіймало на хабарі заступника голови Харківської облради.

НАБУ та САП викрили «на гарячому» заступника голови Харківської обласної ради та його спільника-адвоката після отримання ними останньої частини неправомірної вигоди у 1 млн 50 тис грн. Кошти вимагали від директора комунального підприємства за те, аби той залишився на посаді. Неправомірну вигоду передавали частинами, після отримання останнього транша у 350 тис грн учасників корупційного злочину й викрили, – йдеться в повідомленні.

За даними НАБУ, вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру, їхні імена не називаються.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua