НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Відсутність кабінок та “каруселі”: в ОПОРІ назвали основні порушення на виборах

14:20 / 25 жовтня 2020
Фото: Український тиждень

Cпостерігачі Громадянської мережі фіксували відсутність кабінок для голосування, камери над кабінками, зберігання бюлетенів не у приміщенні ДВК, невчасне відкриття дільниць, проведення опитування у приміщеннях дільниць, а також підвезення виборців.

  • Зокрема, у Житомирі на двох виборчих дільницях спостерігачі зафіксували відсутність кабінок для голосування. На дільниці, яка розташована в музичній залі дитячого садочка, є лише одна ніби кабінка – у вигляді ширми з лялькового театру. На іншій дільниці кабінки відсутні взагалі. Голова міської ТВК розповіла, що виконавець робіт не встиг виготовити й поставити вчасно кабінки.
  • У Гостомелі, що на Київщині, на дільниці №321309 були встановлені камери над кабінками для голосування. Після зауваження від спостерігачів їх заклеїли.
  • Зокрема, у Миролюбові, що на Житомирщині бюлетені зберігались в сільській раді, в той час, як виборча дільниця розміщена в клубі. Сейф з бюлетенями поліція охороняла весь час.
  • Така історія трапилась і у Пнівному на Волині, де зранку бюлетені у сейфі транспортувалися до будівлі дільниці у клубі із приміщення сільради. Сейф був опечатаний. У Гостомелі спостерігачі зафіксували інформацію від членів на виборчій дільниці №321309, що сейф розташований на вулиці.
  • За інформацією ОПОРИ, спеціальні виборчі дільниці не відкрилися в медзакладах Ізмаїла Одеської області. Раніше ОПОРА повідомляла, що в Ізмаїлі не змогли утворити дільничні виборчі комісії у медзакладах, які перепрофілювали для розміщення та лікування пацієнтів з COVID-19.
  • Водночас у Києві сторонні особи намагалися проводити ініційоване президентом “опитування” безпосередньо в приміщенні дільниці, і члени комісії викликали поліцію. Після прохання правоохоронців волонтери залишили приміщення школи, де розміщена дільниця, й розташувалися на вулиці.
  • Ймовірне підвезення виборців спостерігачі зафіксували на виборчій дільниці у селі Нові Оржиці, що на Київщині.
  • На Херсонщині ж зафіксували два випадки голосування поза кабінками. У місті Олешки два виборці почали заповнювати бюлетень біля кабіни для таємного голосування. Як пояснила спостерігачам голова ДВК, у кабінках погане освітлення, тому виборці вивчають бюлетені зовні. Після зауваження спостерігачів порушення усунено.
  • В ОПОРІ також заявили, що випадки недопуску та видалення спостерігачів від організації зафіксовані на Вінниччині, Одещині, Житомирщині, Івано-Франківщині та Київщині.

Санду заявила про спробу "захоплення влади" в Молдові й кличе громадян на протест

20:01 / 2 грудня 2020

Про це йшлося на брифінгу обраного президента Санду, яка на посаду офіційно ще не вступила. Справа в тому, що депутати "Партії соціалістів" чинного президента Ігоря Додана запропонували вивести Службу інформації та безпеки з-під підпорядкування президента Молдови. Відповідний законопроєкт вже внесли в парламент. За словами Санду, правляча більшість хоче забрати від неї повноваження, які дозволили б їй почати наводити лад в країні.

Цей законопроєкт – це антидемократичне зловживання політика, який програв вибори президента. Це спроба захоплення влади. Ми оскаржимо ці зловживання у Конституційному суді та просимо допомоги народу... Так вони хочуть скасувати результати виборів. Я закликаю вас вийти та захистити свій голос.

Майя Санду,  обраний президент Молодови

У другому турі президентських виборів 15 листопада лідер партії "Дія і солідарність", експрем'єр-міністр Майя Санду набрала 57,72% голосів, а чинний президент Ігор Додон - 42,28%. Повноваження Додона закінчуються 23 грудня 2020 року. Інавгурація нового президента має відбудеться 24 грудня.